EMC I SYSTEMY POMIAROWE
 

Rdzenie ferrytowe

Ferryty

- elementy wykonane ze związków tlenków żelaza z dodatkiem pierwiastków takich jak: kobalt, nikiel, cynk oraz ziem rzadkich.
 
Cechą charakterystyczną ferrytów jest bardzo duża rezystancja, wynikająca z budowy: sproszkowane metale połączone poprzez spiekanie z nie przewodzącym wypełniaczem, będącym jednocześnie lepiszczem. Ze struktury wewnętrznej ferrytu wynikają również małe prądy wirowe i małe straty elektryczne. Efektem małych strat na przemagnesowanie jest duża impedancja ferrytu. Pasmo częstotliwości stosowania rdzeni zawiera się w przedziale od kilku kHz do ponad 1GHz. Zaletą stosowania ferrytów jest obniżenie stromości narastania przebiegów i redukcja poziomu zakłóceń (przewodzonych jak i promieniowanych).

Zastosowanie ferrytów: obwody automatyki (minimalizacja efektów rozłączeniowych itp.) oraz cyfrowy i analogowy przesył danych (przewody komputerowe, peryferyjne, kasy fiskalne, wagi itp.).

Właściwie każdy dzisiejszy układ mikroprocesorowy wyposażony jest standardowo w elementy ferrytowe zamontowane na przewody taśmowe i osobno w okolicy zegara taktującego. Także obwody promieniujące falę radiową czy telewizyjną wymagają zastosowania tych materiałów jako indukcyjności w układach rezonansowych. W zasilaczach impulsowych i wszelkich urządzeniach z elementami energoelektronicznymi takimi jak tyrystory zazwyczaj stosuje karkasy ferrytowe. Dlatego mnogość zastosowań wymusiła na producentach bardzo szeroką ofertę ferrytów, jeśli brać pod uwagę kształt, rozmiar i skład materiałowy.
 

RDZENIE FERRYTOWE KITAGAWA

ferryty kitagawa Niemiecka firma KE Kitagawa GmbH od ponad 40 lat produkuje i dostarcza na rynki całego świata różnego rodzaju ferryty przeciwzakłóceniowe. Firma stawia na ciągły rozwój nowych technologii i produktów. Oprócz ferrytów dostarcza również inne produkty wykorzystywane w profesjonalne elektronice takie jak materiały termoprzewodzące, absorbery, elementy antywibracyjne i nylonowe elementy montażowe.

Rdzenie ferrytowe KE Kitagawa...
 

RDZENIE FERRYTOWE FAIR-RITE

ferryty fairrite Amerykańska firma Fair-Rite Products Corp. zajmuje się produkcją szerokiej gamy elementów ferrytowych od ponad 50 lat. Produkty ofertowanie są w dużej gamie materiałów i kształtów dla aplikacji EMC/EMI, energoelektroniki, i anten RFID. Polityka firmy skupia się przede wszystkim na zapewnieniu Klientom najwyższej możliwej jakości produktów oraz wsparcia technicznego.

Rdzenie ferrytowe Fair-Rite...
 
                                           
 
Newsletter
Na powyższy adres będziesz otrzymywał najświeższe
infromacje dotyczące oferty oraz nowości
 
Copyright by ASTAT 2017 - All rights reserved     Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Polityki prywatności Cookies administracja: LUKALA