ENERGETYKA I MIERNICTWO
 
AT3-III
 
AT3-III Walizka pomiarowa do połączenia z przyrządem SECUTEST SII przeznaczona do pomiarów zgodnie z DIN VDE 0701, 0702 i 0751

Przenośny tester bezpieczeństwa, jest stosowany przy współpracy z przyrządami SECUTEST SII i SECITEST SIII do testowania sprzętu elektrycznego (zarówno jedno-jaki trójfazowego), a także przewodów przedłużających. Wszystkie te testy przeprowadzane zgodnie z normą DIN VDE 0701 po naprawie lub modyfikacji sprzętu lub okresowo zgodnie z normą DIN VDE 0702 powinny wyć wykonywane przez elektryków o odpowiednich kwalifikacjach.
Zgodnie z wymaganiami ww. norm należy mierzyć (w zależności od typu sprzętu oraz jego zastosowania) wartości następujących parametrów: rezystancję przewodu ochronnego, rezystancję izolacji i prąd różnicowy. Możliwe jest też przeprowadzanie testów zgodnie z wymaganiami normy EN 60601-1 -jednak po spełnieniu pewnych warunków.
  • Łączenie testowanego sprzętu oraz przewodów przedłużających z siecią jedno- i trójfazową bez potrzeby każdorazowego przełączania doprowadzeń pomiarowych, przy zasilaniu sieciowym z lub bez specjalnych wtyków i gniazd pomiarowych.
  • W pełni automatyczne lub sterowane ręcznie sekwencje pomiarowe wykonywane przez przyrządy serii SECUTEST, wspomagane ich menu ekranowym.
  • Transmisja wyników pomiarów do przyrządów pomiarowych serii SECUTEST wraz z oceną tych danych (prowadzoną w tych przyrządach)
  • Dodatkowe zabezpieczenie dzięki elektronicznemu monitorowaniu prądu szczątkowego we wtyku sieciowym po odłączeniu testowanego urządzenia od sieci (aktywne przy prądach uszkodzeniowych większych od 20 mA) z optyczną sygnalizacją błędu.
  • Specjalny przycisk testowy przeznaczony do sprawdzania wyzwalania prądem szczątkowym.
  • Zabezpieczenie przed zwarciem badanego obwodów i spaleniem bezpiecznika przy testowaniu uszkodzonych przewodów przedłużających zarówno jedno-jak i trójfazowych.
  • Adapter EL1 stanowiący w przyrządach serii SECUTEST wyposażenie dodatkowe i przeznaczony do testowania przewodów przedłużających (jedno- i trójfazowych) jest w przypadku przyrządu AT3-III elementem zintegrowanym z go układem pomiarowym.
  • Wymiary: 380 x 300 x 220 mm, waga: ok. 6 kg

Typ
Karta katalogowa
Numer katalogowy wyrobu
AT3-III
3-349-156-03
Z745P


Dane techniczne (pdf; 71 kB)
Instrukcja obsługi (pdf; 385 kB)
 
                                           
 
Newsletter
Na powyższy adres będziesz otrzymywał najświeższe
infromacje dotyczące oferty oraz nowości
 
Copyright by ASTAT 2017 - All rights reserved     Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Polityki prywatności Cookies administracja: LUKALA