Bezprzewodowe sterowanie budynkiem

 
Opis systemu
Instalacja bezprzewodowa Eltako składająca się z rewolucyjnego (bezprzewodowego, bezbateryjnego, bazującego na technologii EnOcean) modułu (nadajnika fal radiowych) zintegrowanego w przycisku i elementów wykonawczych, reagujących na określoną częstotliwość fal radiowych.

Sieć bezprzewodowa ma sens, jeśli jest zbudowana z modułów, które nie potrzebują zewnętrznego zasilania. Moduły Eltako wymagają zasilania energią 50 µWs, którą wytwarzają samodzielnie podczas naciskania przycisku. Nadają ultrakrótkie, odporne na zakłócenia sygnały w paśmie 868 MHz o zasięgu do 100 metrów. Są one wbudowane w płaskie przyciski Eltako o grubości (od ściany) tylko 11 lub 16 mm. Przyciski te są przykręcane bezpośrednio do ściany lub przyklejane do szkła lub mebli. Mogą być także montowane tradycyjnie w puszkę elektryczną.

Bezprzewodowe przyciski Eltako pozwalają zredukować elektrosmog w pomieszczeniach, ponieważ mają one 100-krotnie mniejszą emisję fal wysokiej częstotliwości niż tradycyjne wyłączniki, a także poprzez zmniejszenie ilości kabli w instalacji.

W zależności od oszczędności płynących z rezygnacji z tradycyjnego okablowania (m.in. koszty okablowania i koszty remontu), zależnych także od wielkości budynku, system bezprzewodowego budynku Eltako jest tańszym rozwiązaniem niż tradycyjne rozwiązania. Daje nam także większy komfort i elastyczność.
 
Bezprzewodowe sterowanie budynkiem - podstawowe i rozszerzone Bezprzewodowe sterowanie budynkiem - zaawansowane
 
                                           
 
Newsletter
Na powyższy adres będziesz otrzymywał najświeższe
infromacje dotyczące oferty oraz nowości
 
Copyright by ASTAT 2017 - All rights reserved     Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Polityki prywatności Cookies administracja: LUKALA