Sterowniki oświetlenia

Sterownik 78-00 umożliwia nam sterowanie oświetleniem w trzech strefach. Jeśli światło pada na przykład z jednej strony (z okien na ścianie południowej), ustalamy trzy strefy oświetlenia - jedną przy ścianie z oknami, kolejną dalej a ostatnią po drugiej stronie biura/hali. W zależności od ilości wpadającego światła naturalnego automatycznie załączają się lub wyłączają kolejne strefy. Pozwala nam to na przykład przez większą część dnia eliminować zużycie na oprawach przy oknach.

Innym przykładem może być hala z centralnie usytuowanym świetlikiem. W tym przypadku jedną strefę wyznaczamy pod świetlikiem a druga obejmuje oprawy oddalone od świetlika/przy ścianach. Ewentualnie wyznaczamy także strefę pośrednią. To rozwiazanie pozwala nam w ciągu dnia wyłączać strefy pod świetlikiem wtedy kiedy światła naturalnego jest wystarczająco dużo.
Sterownik 78-000
 
Sterownik 78-000 umożliwia także sterowanie w inny sposób. Przykładowo w dachu hali znajdują się świetliki dosyć symetrycznie ułożone. Oprawy oświetleniowe instalujemy kolejno na trzech fazach co trzecią. Przy tym sposobie podłączenia w zależności od ilości światła wpadającego przez świetliki automatycznie włącza się lub wyłącza poszczególne fazy. Im mniej światła naturalnego tym więcej obwodów sterownik załącza i odwrotnie.
Sterownik umożliwia zaprogramowanie odpowiedniego opóźnienia reakcji na zmianę warunków i także zwłoki całkowitego wyłączenia co gwarantuje brak efektu dyskoteki w hali/biurze.
Jeśli chcemy dodatkowo oszczędzić i uzależnić pracę opraw od ruchu w obszarze możemy zastosować w pewnym zakresie czujniki ruchu dedykowane dla powyższych sterowników.

Sterowniki 78-050 i 78-055 umożliwiają płynne sterowanie oświetleniem ściemnianym. Sterują one mocą opraw ściemnianych w zależności od natężenia oświetlenia naturalnego. Obszar możemy podzielić na trzy strefy w zależności od rozmieszczenia naturalnych źródeł światła. Dla przykładu okna w hali znajdują się z jednej strony. Ustalamy trzy strefy oświetlenia - jedną przy ścianie z oknami, kolejną dalej a ostatnią po drugiej stronie hali. W zależności od ilości padającego światła naturalnego automatycznie załączają, wyłączają i płynnie ściemniają się kolejne strefy. Pozwala nam to na przykład przez większą część dnia eliminować zużycie na oprawach przy oknach. Przy oknach przez większość dnia oprawy świecą z mocą 0-20%, po środku 30-60%, a te w ciemnym kącie 50-100%.
Sterownik 78-050
 
Sterownik umożliwia zaprogramowanie odpowiedniego opóźnienia reakcji na zmianę warunków i także zwłoki całkowitego wyłączenia co gwarantuje brak efektu dyskoteki w hali/biurze.
Jeśli chcemy dodatkowo oszczędzić i uzależnić pracę opraw od ruchu w obszarze możemy zastosować w pewnym zakresie czujniki ruchu dedykowane dla powyższych sterowników.
Kolejna możliwość to zastosowanie czujników ruchu które mogą samodzielnie sterować grupami opraw, także ściemniając je. Istnieją wersje do montażu na wysokim suficie pracujące standardowo, w protokole DALI oraz również KNX.
Sterownik Minilux

katalog servodan SERVODAN
Sterowanie oświetleniem
(pdf; 4,1 MB)
  cennik servodan SERVODAN - cennik
Sterowanie oświetleniem
(pdf; 1,8 MB)
 


Sterowniki oświetlenia

FLC Eco
Sterownik oświetlenia - FLC-eco - skuteczne urządzenia do obniżania poboru energii przez źródła światła
FLC to mikroprocesorowy regulator napięcia zasilającego systemy oświetleniowe. Zapewnia on obniżenie kosztów energii elektrycznej w układach ze źródłami światła typu: (świetlówki, lampy sodowe, neonowe, metalohalogenkowe, rtęciowe itp.
Zasada pracy regulatora, uwzględniająca cechy ludzkiego wzroku oraz najkorzystniejsze warunki pracy źródła światła, gwarantuje obniżenie zużycia energii elektrycznej o minimum 25% przy niezauważalnej zmianie natężenia oświetlenia.
 
Typowe zastosowania sterowników oświetlenia
 
                                           
 
Newsletter
Na powyższy adres będziesz otrzymywał najświeższe
infromacje dotyczące oferty oraz nowości
 
Copyright by ASTAT 2017 - All rights reserved     Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Polityki prywatności Cookies administracja: LUKALA